VI Mistrzostwa Polski Teqball: Powalczą o medale w Mielcu

Po sukcesie Teqballa na Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023, Mistrzostwa Polski w Mielcu zapowiadają się jako kolejne wielkie wydarzenie dla miłośników tej ekscytującej dyscypliny sportowej. W dniach 23-24 listopada 2023 na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego odbędą się VI Mistrzostwa Polski Teqball, które będą doskonałą okazją do dokładnego poznania tego sportu! Najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski aż w pięciu kategoriach. Zakrzywiony stół Teqball, na którym toczyć się będą pojedynki, obiecuje widowiskową rozgrywkę i mnóstwo niezapomnianych emocji.

 

Czym jest Teqball?

 

Teqball to mająca swoje początki w 2014 roku ciągle rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność – dla wielu osób Teqball to wciąż zagadka, zatem warto przypomnieć charakterystykę tego sportu. Podstawą gry w Teqball jest specjalnie wyprofilowany stół, na którym toczy się rozgrywka. Jest to pewnego rodzaju połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego, a specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami. W Teqball mogą grać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od wieku. Rozgrywki Teqball odbywają się zarówno w formule singlowej, deblowej oraz debla mieszanego (mikst).

Teqball zyskał szczególne uznanie podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, rozgrywanych na przełomie czerwca i lipca, gdzie stał się jednym z najchętniej oglądanych sportów. Rozgrywki Teqballa w ramach Igrzysk odbyły się na specjalnie przygotowanej Arenie na Rynku Głównym w Krakowie. Wiele radości kibicom sprawili reprezentanci Polski, którzy wywalczyli cztery medale – Adrian Duszak (srebro w singlu mężczyzn i brąz w deblu mężczyzn), Alicja Bartnicka (brąz w deblu kobiet, brąz w deblu mieszanym), Ewa Kamińska (brąz w deblu kobiet) oraz Marek Pokwap (brąz w deblu mężczyzn, brąz w deblu mieszanym).

 

Najlepsi zawodnicy Teqball z Polski zagrają w Mielcu

 

Mistrzostwa Polski Teqball to okazja, aby zobaczyć najlepszych polskich zawodników tej dyscypliny w akcji. Wśród uczestników znajdą się oczywiście medaliści Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, co gwarantuje widowiskowe pojedynki i niesamowite akcje. Mistrzostwa Polski Teqball zostaną podzielone na dwa dni rozgrywkowe. W czwartek 23 listopada 2023 zawodnicy powalczą o medale w Singlu Kobiet i Mężczyzn – natomiast piątek 24 listopada to rozgrywki w Deblu Kobiet i Mężczyzn oraz Deblu Mieszanym. Teqball ciągle się rozwija, a wyodrębnienie tylu kategorii jest kolejnym krokiem w ewolucji dyscypliny.

 

Próba generalna przed Mistrzostwami Świata Teqball w Bangkoku

 

Mistrzostwa Polski Teqball w Mielcu to także próba generalna dla reprezentantów Polski przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 29 listopada – 3 grudnia 2023 w Bangkoku (Tajlandia). Możemy być pewni, że występy Reprezentantów Polski w Mielcu z pewnością będą pełne determinacji i walki, aby jak najlepiej przygotować się do międzynarodowej rywalizacji.

W zawodach wezmą udział gracze z ponad 60 krajów. Prawo gry w tym elitarnym turnieju wywalczyła piątka Polaków: Alicja Bartnicka, Żaneta Cygora, Agnieszka Rybicka, Adrian Duszak i Marek Pokwap.

 

Organizatorzy i Partnerzy Turnieju w Mielcu

 

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Teqball, wspierany przez Polską Fundację Sportu i Kultury. Polska Fundacja Sportu i Kultury na czele z Prezesem organizacji Panem Tomaszem Zabielskim w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce.

Realizacja tak wyjątkowego i dużego turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który chętnie angażuje się we wspieranie tak ciekawych i oryginalnych przedsięwzięć sportowych.

 


Podsumowanie

 

Organizatorzy zapraszają w dniach 23-24 listopada 2023 na Miejską Halę Sportową przy ul. Kusocińskiego w Mielcu. Listopad to idealny czas na udział w tego typu wydarzeniach. Sporty halowe podbijają serca każdego sympatyka ciekawych widowisk i potrafią wzbudzić wiele pozytywnych emocji. Warto zatem poznać ten ciekawy sport oraz samemu spróbować swoich sił – wydarzenie jest jak najbardziej polecane również dla dzieci i młodzieży.

To wydarzenie będzie doskonałą okazją do kontynuowania sportowego święta po Igrzyskach Europejskich, jednocześnie promując Teqball jako niezwykle atrakcyjną i rozwijającą się dyscyplinę w Polsce. Wyniki oraz relacje z turnieju śledzić będzie można na kanałach Polskiego Związku Teqballa (PZTEQ) oraz Polskiej Fundacji Sportu i Kultury.