9. edycja Akademii Klasy Ekstra

Zakończyła się 9. edycja projektu Akademii Klasy Ekstra 2024

W ostatnich tygodniach odwiedziliśmy każdy klub Ekstraklasy! Program rozpoczęliśmy w poniedziałek, 6 maja 2024. Pierwszy turniej odbył się z udziałem RKS Radomiak Radom oraz Akademii RKS Radomiak Radom.

Plan wydarzeń
Wszystkie kluby Ekstraklasy zaprosiły do wspólnej zabawy zaprzyjaźnione akademie z okolicznych miejscowości i partnerskich ośrodków. Głównym punktem każdego spotkania był turniej piłkarski zawodników U11. W turnieju zazwyczaj bierze udział 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy, które rywalizują systemem „każdy z każdym”. Zaproszone zostały drużyny chłopców oraz dziewczynek.

Dodatkowe atrakcje
Dla zawodników do 9 roku życia przygotowaliśmy turniej Funino, który umożliwia czerpanie radości z gry w piłkę nożną. W tej metodologii, na boisku przebywa trzech zawodników z każdej drużyny, a celem jest zdobycie punktów poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek.

Podczas każdego wydarzenia na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji. Podobnie jak w ubiegłych latach, nie zabrakło pokazów Teqball prowadzonych przez reprezentantów Polski. Kolejną atrakcją była strefa Fit Light i Czas Reakcji, gdzie wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swój refleks i poprawić koordynację z wykorzystaniem specjalnych urządzeń.

Partnerami projektu zostali: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKO BP Ekstraklasa, BOB Snail, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie. Main Events Poland, od dziewięciu lat, jest organizatorem projektu AKE.

Harmonogram
6 maja ➡ Radomiak Radom
7 maja ➡ Korona Kielce
8 maja ➡ Stal Mielec
9 maja ➡ Puszcza Niepołomice
10 maja ➡ Cracovia
11 maja ➡ Górnik Zabrze
12 maja ➡ Piast Gliwice
13 maja ➡ Ruch Chorzów
14 maja ➡ Dzień wolny
15 maja ➡ Śląsk Wrocław
16 maja ➡ Zagłębie Lubin
17 maja ➡ Pogoń Szczecin
18 maja ➡ Lech Poznań
19 maja ➡ Dzień wolny
20 maja ➡ Widzew Łódź
21 maja ➡ ŁKS Łódź
22 maja ➡ Raków Częstochowa
23 maja ➡ Jagiellonia Białystok
24 maja ➡ Warta Poznań
26 maja ➡ Legia Warszawa

Dziękujemy wszystkim klubom, akademiom i młodym sportowcom za wspólnie spędzony czas pełen radości i sportowej pasji!