Przed nami 4. edycja 24-godzinnego Turnieju Niepodległości

Przed nami czwarta edycja wyjątkowego turnieju piłkarskiego – 24-godzinnego Turniej Niepodległości w Zabrzu! Oto wyjątkowy sposób na jak najciekawsze uczczenie 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości! Przez całą dobę piłkarska rywalizacja toczyć się będzie na hali sportowo-widowiskowej MOSiR Zabrze przy ulicy Matejki – w wydarzeniu udział wezmą zarówno drużyny dziecięce i młodzieżowe, jak i złożone z dorosłych już zawodników. Niewątpliwie jest to jeden z najciekawszych turniejów piłkarskich nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce!

 

Idea Wydarzenia

 

Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych projektów realizowanych przez Polską Fundację Sportu i Kultury. Tak duże przedsięwzięcie jakim jest turniej odbywający się praktycznie bez żadnych przerw w ciągu całej doby przykuwa uwagę wielu sympatyków piłki nożnej. Idea 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości może podobać się zarówno młodszym, jak i starszym zawodnikom.

Turniej rozpocznie się 10 listopada o godzinie 14:00 i potrwa dokładnie całą dobę. Od kategorii U8 po dorosłych już zawodników, łącznie 9 kategorii wiekowych – taki jest plan na rozegranie turnieju. Dzieci i młodzież zagrają w godzinach porannych oraz popołudniowych, natomiast drużyny złożone ze starszych zawodników przystąpią do rywalizacji w porze wieczornej. Turniej będzie odbywał się bez przerw – gdy rozgrywki kończy jedna kategoria wiekowa, do gry wchodzą kolejne kategorie. Na tym polega wyjątkowość 24-godzinnego Turnieju Niepodległości! W poprzedniej edycji turnieju wzięło udział około 700 uczestników, reprezentujących ponad 50 zespołów.

W ceremonii otwarcia udział weźmie Paweł Orkisz – autor piosenek turystycznych i żeglarskich. Całe wydarzenie z pewnością zostanie uatrakcyjnione częścią artystyczną z udziałem zespołu rockowego ze Słowacji (Emgeband) – początek koncetru w sobotę 11 listopada o 16:00. Nie zabraknie również pokazów Teqball prowadzonych przez reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Poprzez sportową rywalizację młodzi zawodnicy mogą uczcić tak ważną datę, jaką bez wątpienia jest 11 listopada i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Oczywiście oprócz rozgrywki sportowej jest to idealna okazja do krzewienia postawy patriotyzmu oraz szacunku do wartości skupionych wokół historii.

 

Organizatorzy

 

Głównym organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Polska Fundacja Sportu i Kultury, a pomysłodawcą Prezes Fundacji – Tomasz Zabielski, jeden z najbardziej znanych w Polsce animatorów sportu oraz promotorów młodzieżowej piłki nożnej. Polska Fundacja Sportu i Kultury zajmuje się organizacją wszelkiego rodzaju projektów promujących wartości skupione wokół aktywności fizycznej czy wzajemnego szacunku, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, której przedstawiciele zadbali o kwestie sportowe i nabór zespołów. Turniej odbędzie się na obiektach MOSiR Zabrze – trzeciego z organizatorów całego przedsięwzięcia. Patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Zabrze oraz Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

 

Miejsce i Termin Wydarzenia

 

Początek turnieju zaplanowano na czwartek 10 listopada na godzinę 14:00 – zgodnie z założeniami, turniej potrwa całą dobę i zakończy się 11 listopada, w okolicach godzin popołudniowych. W sumie do rywalizacji przystąpi łącznie kilkadziesiąt drużyn składających się z ponad kilkuset zawodników.

Turniej zostanie rozegrany na Hali MOSiR Zabrze, przy ulicy Matejki – obiekt może pochwalić się pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę nożną. Takich obiektów w Polsce nie jest zbyt wiele – ponadto zabrzańska hala słynie z najwyższej jakości nawierzchni, którą doceniają praktycznie wszyscy grający tutaj zawodnicy. Obiekt doskonale sprawdził się podczas trzech poprzednich edycji 24-godzinnego Turnieju Niepodległości, zatem i tym razem można spodziewać się wysokiego poziomu organizacyjnego wydarzenia!

 

Podsumowanie

 

Unikalna w skali całego kraju hala sportowa, jakim jest obiekt MOSiR-u Zabrze oraz niezwykły projekt – 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Zabrza i całego Śląska do odwiedzenia wydarzenia i uczczenia 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W dniach 10-11 listopada Hala MOSiR będzie wypełniona sportową i pozytywną energią – początek zmagań już w piątek 10 listopada od godziny 14:00.

 

Relacja wideo