IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 TEQBALL

W dniach: 28 czerwca – 2 lipca 2023, w ramach Europejskich Igrzysk Olimpijskich Kraków-Małopolska 2023 odbyły się rozgrywki Teqballa. Firma Main Events była odpowiedzialna za kompleksową organizację przedsięwzięcia, odbywającego się na Rynku Głównym w Krakowie. Rola Main Events obejmowała: budowę boisk i trybun wraz z oświetleniem, nagłośnieniem, oprawą brandingową, zaplecza dla mediów, firmy informatycznej i sanitarnego, szatni, strefy VIP wraz z cateringiem, jak również przeprowadzenie zawodów. Wszystko działania odbyły się w bliskiej współpracy z takimi organizacjami jak: Spółka Igrzyska Olimpijskie, Fédération Internationale de TEQBALL (FITEQ), PZTEQ – Polski Związek Teqball, ATOS.

Tomasz Zabielski, Prezes Main Events, oficjalnie pełnił funkcję Competition Managera dyscyplin rozgrywanych na Rynku Głównym, a Daria Mejnartowicz, Dyrektor Operacyjny, pełniła rolę Venue Managera oraz koordynatora naboru i pracy grupy wolontariuszy wspierających organizację imprezy.

W rozgrywkach Teqballa łącznie wzięło udział 69 zawodników z 21 krajów. Zawody rozegrano w 5 kategoriach: singiel kobiet, singiel mężczyzn, debel kobiet, debel mężczyzn oraz mixt.

Polskę reprezentowało 4 sportowców, którzy finalnie zdobyli medale w 4 kategoriach: medal srebrny (singiel mężczyzn) – Arkadiusz Duszak, medal brązowy (mixt) – Alicja Bartnicka i Marek Pokwap, medal brązowy (debel mężczyzn) – Marek Pokwap i Arkadiusz Duszak, medal brązowy (debel kobiet) – Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska.

Zawody były rozgrywane na 4 boiskach z trybunami dla kibiców. Udostępniliśmy 2 dodatkowe boiska, które służyły do treningów i rozgrzewki. Wydarzenie na Rynku Głównym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród fanów dyscypliny, mieszkańców Krakowa, jak i przybyłych turystów. Na widowni przewijało się dziennie nawet 20 000 kibiców. Venue odwiedził m.in. Mr. Spyros Capralos, Prezes European Olympic Committe.

Serdecznie gratulujemy medalistom i jesteśmy dumni, że mogliśmy być znaczącą częścią tego wydarzenia.

Zdjęcia: Jacek Prondzyński FOTOPYK