Międzynarodowy Kongres All About Football Warszawa 2013

I Międzynarodowy Kongres All About Football odbył się w na warszawskiej Hali Torwar w terminie: 8-10 listopada 2013, zapoczątkowując cykl corocznych wydarzeń edukacyjnych, którego celem jest poprawa świadomości oraz jakości szkolenia w polskiej piłce dziecięcej.

Kongres All About Football był połączeniem części wykładowej, przeznaczonej dla trenerów pracujących z młodymi piłkarzami, targów skupiających szeroko rozumianą branżę piłkarską oraz serii specjalistycznych prelekcji, warsztatów, paneli skierowanych do lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, działaczy piłkarskich, lokalnych samorządów.

Wśród wykładowców znaleźli się m.in.:

Horst Wein – człowiek określany w środowisku mianem „trenera trenerów”. Horst Wein był mentorem i miał wpływ na pracę ponad 11 000 trenerów z 54 krajów. Jest autorem 34 książek oraz niezliczonej liczby artkułów. Jego prace zostały wydane w językach: hiszpańskim, koreańskim, greckim, niemieckim, angielskim, holenderskim, włoskim, japońskim, portugalskim, fińskim, duńskim oraz rosyjskim;

Bill Beswick – uważany za lidera w dziedzinie stosowanej psychologii sportu. Bill jest znany przede wszystkim ze swojej pracy w zawodowych klubach piłkarskich. Był pierwszym psychologiem sportu pracującym w angielskiej piłce. W swojej karierze znalazł zatrudnienie w Derby County, Manchester United, Middlesbrough oraz Sunderland. Ponadto jest wykładowcą na kursach UEFA Pro organizowanych przez liczne rodzime, europejskie federacje piłkarskie;

Frans Hoek – ikona wśród trenerów bramkarzy. Frans rozpoczął swoją karierę trenerską w 1986 roku od pracy w Ajax Amsterdam, gdzie rozwinął talent Edwina Van der Sara. W 1997 roku Frans rozpoczął pracę w FC Barcelona. W latach 2000 – 2001 był trenerem bramkarzy Reprezentacji Holandii. Pomiędzy latami 2006 – 2009 był również trenerem bramkarzy Reprezentacji Polski. W 2010 roku rozpoczął pracę w FC Bayern Monachium;

Pepijn Linders – trener techniczny w FC Porto; wcześniej pracował w PSV Eindhoven; uważany za jednego z najlepszych trenerów techniki piłkarskiej na świecie.

Także specjaliści z Carolina Medical Center: lekarze, fizjoterapeuta, diagnosta funkcjonalny, podolog, trener przygotowania motorycznego, i in.

Ambasadorami Kongresu zostali, m.in. Tomasz Rząsa, Marcin Żewłakow, Wojciech Basiuk, Marcin Dorna, Zbigniew Witkowski, a swoim patronatem objął go Polski Związek Piłki Nożnej.

Partnerem wydarzenia była m.in. Polska Fundacja Sportu i Kultury.