III Kongres All About Football Kraków 2022

W dniach: 18-19 czerwca 2022 na Stadionie Wisły Kraków odbyła się dwudniowa konferencja, poświęcona tematyce kształcenia dzieci i młodzieży w sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Organizatorzy konferencji zaprosili wiodących specjalistów z Anglii, którzy na co dzień pracują w renomowanych angielskich akademiach piłkarskich.

Była to kolejna konferencja w Polsce z udziałem tak prestiżowych ekspertów z branży dziecięcej piłki nożnej!

III Kongres All About Football był certyfikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Prelegenci:

Rebecca Sawiuk – wykwalifikowana szkoleniowiec z certyfikatem UEFA A, aktywnie działająca w Watford FC. Autorka licznych publikacji naukowych, związanych z University of Hertfordshire, gdzie prowadzi wykłady z zakresu szkolenia sportowego. Zaangażowana w rozwijanie kobiecej piłki nożnej. Pełni funkcję Dyrektora ds. piłki nożnej na Uniwersytecie Loughborough.

Paul Stewart – były reprezentant Anglii w piłce nożnej, reprezentujący m.in. barwy Blackpool, Manchester City, Tottenhamu Hotspur i Liverpoolu. Po trudnych przeżyciach w dzieciństwie postawił sobie za cel edukację w dziedzinie zapewniania bezpieczeństwa młodym zawodnikom.

Jimmy Gilligan – dawny gracz klubów takich jak Portsmouth czy Cardiff City. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. rozwoju technicznego w Watford, wcześniej pracujący m.in. w Nottingham Forest, Wimbledon, MK Dons oraz w Angielskim Związku Piłki Nożnej. Posiadacz certyfikatu UEFA Pro.

Jacek Pobiedziński – jeden z inicjatorów kongresu, codziennie aktywny jako trener w akademii Watford.

Colin Reid – szkoleniowiec z certyfikatem UEFA A, związany m.in. z akademiami Totteham Hotspur czy West Ham United. Twórca indywidualnego systemu szkoleniowego: „The Colin Reid Coaching System”.

Paweł Guziejko – przez prawie 7 lat pracuje jako trener młodzieży w różnych amerykańskich klubach. Uczestniczy w programie olimpijskiego rozwoju utalentowanych graczy. Powiązany z Angielskim Związkiem Piłki Nożnej jako FA Skills Coach i FA Tutor. W ramach tych funkcji angażuje się w szkolenie trenerów. Obecnie prowadzi grupę U12 w Akademii Norwich City FC, uważanej za jedną z najlepszych w Anglii.

Sally Needham – trenerka z certyfikatem UEFA A i edukatorka w Angielskim Związku Piłki Nożnej. Aktywnie wspiera rozwój wiedzy o psychologii w piłce nożnej.

Ben Bartlett – autor wielu materiałów szkoleniowych oraz książki „Constraining Football”. Szkoleniowiec z najwyższym certyfikatem UEFA Pro, pracujący jako główny szkoleniowiec w Akademii Fulham FC.

Współorganizatorem konferencji byli: Polska Fundacja Sportu i Kultury, Miasto Kraków, Małopolski Związek Piłki Nożnej, Zakład Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski.

Partnerzy: Wisła Kraków, Ekstraklasa, Unia Metropolii Polskich, JAKO.

Patronat Medialny: Asystent Trenera i Kraków.pl.