Sportowy Dzień Dziecka Krasne 2023

Druga edycja Sportowego Dzień Dziecka w Krasnem na Mazowszu odbyła się 2 czerwca 2023 dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Krasne Michała Szczepańskiego oraz Prezesa Zarządu Stadniny w Koni w Krasnem Wiesława Kołakowskiego.

Organizatorem wydarzenia dla dzieci i młodzieży z trzech lokalnych szkół podstawowych była firma Main Events oraz Polska Fundacja Sportu i Kultury.

Wydarzenie na stadionie KS Iskra Krasne poprowadził znany już dzieciom Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), a o rozgrzewkę przed piłkarskimi aktywnościami oraz sportowe animacje zadbał Kacper Lachowicz (Kacpa).
Korzystając z profesjonalnych pomocy do oceny motorycznej, na stadionie można było sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie, jak również pobawić się na piłkarskich dmuchańcach.
Przy stołach do Teqballa spotkać można było Bartłomieja Frańczuka – wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Bartek zaprezentował swoje wysokie umiejętności, po czym wszyscy odważni mogli spróbować swoich sił w Teqballu.

Jednym z gości wydarzenia był Dariusz Tuzimek, dziennikarz sportowy, który podpisywał swoją najnowszą książkę o Robercie Lewandowskim pt.: „Lewandowski. Jak wygrać marzenie”. Pomimo długiej kolejki po autograf, każdy uczestnik otrzymał swój egzemplarz, jak również pamiątkowy medal i dyplom uczestnictwa z rąk organizatora Dnia Dziecka.

Na zakończenie spotkania odbył się towarzyski mecz piłkarski, w którym zmierzyła się drużyna w skład której weszli przedstawiciele dziennikarzy i organizatora z oraz lokalną drużyną piłkarską Iskra Krasne. W zespole organizatora znalazł się m.in. Tomasz Zabielski, Prezes Main Events, jak również piłkarz Jacek Bednarz, niegdyś zawodnik Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin i Legii Warszawa.

Jacek Bednarz, podobnie jak Dariusz Tuzimek, w każdej wolnej chwili angażuje się w promocję projektów sportowych oraz wsparcie inicjatyw społecznych realizowanych przez Main Events i Polską Fundację Sportu i Kultury.

Zdjęcia: Jacek Prondzyński FOTOPYK