Mistrzostwa Polski Teqball Mielec 2023

VI Mistrzostwa Polski Teqball: Najlepsi gracze Teqball w Polsce zmierzyli się o medale w Mielcu. Po udanym występie Teqballa na Igrzyskach Europejskich w Krakowie-Małopolsce w 2023, Mistrzostwa Polski w Mielcu okazały się kolejnym ważnym wydarzeniem dla miłośników tej ekscytującej dyscypliny sportowej. W dniach: 23-24 listopada 2023 na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego odbyły się VI Mistrzostwa Polski Teqball. Impreza była doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z tym sportem. Najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizowali o tytuł Mistrza Polski w pięciu kategoriach. Zakrzywiony stół Teqball, na którym rozegrały się pojedynki, obiecał widowiskową rywalizację i mnóstwo niezapomnianych chwil.

Czym jest Teqball?

Teqball, mający swoje początki w 2014 roku, to ciągle rozwijająca się dyscyplina zdobywająca coraz większą popularność. Dla wielu osób Teqball pozostawał tajemnicą, dlatego warto przypomnieć charakterystykę tego sportu. Podstawą gry w Teqball jest specjalnie zaprojektowany stół, na którym toczy się rozgrywka. To swoiste połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego, gdzie specyfika gdy polega na odbijaniu piłki między zawodnikami. W Teqball mogą grać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od wieku. Rozgrywki Teqball odbywały się zarówno w formule singlowej, deblowej oraz debla mieszane (mikst).

Teqball zdobył szczególne uznanie podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, rozgrywanych na przełomie czerwca i lipca, gdzie stał się jednym z najchętniej oglądanych sportów. Rozgrywki Teqballa w ramach Igrzysk odbyły się na specjalnie przygotowanej Arenie na Rynku Głównym w Krakowie. Wiele radości kibicom sprawili reprezentanci Polski, którzy wywalczyli cztery medale – Adrian Duszak (srebro w singlu mężczyzn i brąz w deblu mężczyzn), Alicja Bartnicka (brąz w deblu kobiet, brąz w deblu mieszanych), Ewa Kamińska (brąz w deblu kobiet) oraz Marek Pokwap (brąz w deblu mężczyzn, brąz w deblu mieszanych).

Najlepsi zawodnicy Teqball z Polski zagrali w Mielcu

Mistrzostwa Polski Teqball były okazją, aby zobaczyć najlepszych polskich zawodników tej dyscypliny w akcji. Wśród uczestników znaleźli się oczywiście medaliści Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, co gwarantowało widowiskowe pojedynki i niesamowite akcje. Mistrzostwa Polski Teqball zostały podzielone na dwa dni rozgrywkowe. W czwartek 23 listopada zawodnicy rywalizowali o medale w Singlu Kobiet i Mężczyzn – natomiast piątek 24 listopada to były rozgrywki w Deblu Kobiet i Mężczyzn oraz Deblu Mieszanych. Teqball ciągle się rozwijał, a wyodrębnienie tylu kategorii było kolejnym krokiem w ewolucji tej dyscypliny.

Próba generalna przed Mistrzostwami Świata Teqball w Bangkoku

Mistrzostwa Polski Teqball w Mielcu były także próbą generalną dla reprezentantów Polski przed Mistrzostwami Świata, które odbyły się w dniach: 29 listopada – 3 grudnia w Bangkoku (Tajlandia).

W zawodach w Tajlandii wzięli udział gracze z ponad 60 krajów. Prawo gry w tym elitarnym turnieju wywalczyła piątka Polaków: Alicja Bartnicka, Żaneta Cygora, Agnieszka Rybicka, Adrian Duszak i Marek Pokwap.

Organizatorzy i Partnerzy Turnieju w Mielcu

Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Teqball, wspierany przez Main Events Poland oraz Polską Fundację Sportu i Kultury. Polska Fundacja Sportu i Kultury na czele z Prezesem organizacji Panem Tomaszem Zabielskim w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce.

Partnerzy Wydarzenia

Realizacja tak wyjątkowego i dużego turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, którzy chętnie angażowali się we wspieranie tak ciekawych i oryginalnych przedsięwzięć sportowych.