IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 PADEL

W dniach: 21 czerwca – 25 czerwca 2023, w ramach Europejskich Igrzysk Olimpijskich Kraków-Małopolska 2023 odbyły się rozgrywki Padla. Firma Main Events była odpowiedzialna za kompleksową organizację przedsięwzięcia w fazie półfinałowej i finałowej, odbywających się w terminie 24-25 czerwca 2023 na Rynku Głównym w Krakowie. Rola Main Events obejmowała: budowę boiska i trybun wraz z oświetleniem, nagłośnieniem, oprawą brandingową, zaplecza dla mediów, firmy informatycznej i sanitarnego, szatni, jak również przeprowadzenie zawodów i ceremonii medalowej.

Wszystko działania odbyły się w bliskiej współpracy z takimi organizacjami jak: Spółka Igrzyska Olimpijskie, International Padel Federation (FIP), Polska Federacja Padla, ATOS.

Tomasz Zabielski, Prezes Main Events, oficjalnie pełnił funkcję Competition Managera dyscyplin rozgrywanych na Rynku Głównym, a Daria Mejnartowicz, Dyrektor Operacyjny, pełniła rolę Venue Managera oraz koordynatora naboru i pracy grupy wolontariuszy wspierających organizację imprezy.

W rozgrywkach Padla wzięło udział łącznie 124 zawodników z 24 krajów. Zawody rozegrano w 3 kategoriach: debel kobiet, debel mężczyzn oraz mixt.

Polskie pary deblowe i w grze mieszanej niestety nie zakwalifikowały się do fazy finałowej. W finałach na Rynku Głównym znalazło się 12 par reprezentujących 4 kraje. Rywalizacji sportowej do końca towarzyszyły ogromne emocje. Ostatni finałowy mecz Padla tegorocznych Igrzysk zakończył się w późnych godzinach nocnych, a ceremonia medalowa miała miejsce około godziny 2.30.

Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tak wyjątkowego wydarzenia.

Zdjęcia: Jacek Prondzyński FOTOPYK