3DSmart Socca Heroes Calisia Castle Kalisz 2024

3DSmart Socca Heroes – Calisia Castle.

W sobotę 6 kwietnia 2024 mieliśmy okazję uczestniczyć w międzynarodowym turnieju piłki nożnej sześcioosobowej, który odbył się na terenie Kalisz Arena w Kaliszu. Piłkarskie drużyny narodowe Niemiec, Francji, Anglii i Polski, reprezentujące elitarną grupę graczy Socca, rywalizowały podczas 3DSmart Socca Heroes Calisia. Oprócz głównego turnieju, odbywały się również rozgrywki Akademii Piłkarskich z Kalisza i okolic, w których udział wzięło łącznie 8 młodzieżowych drużyn z rocznika 2012.

Piłka nożna sześcioosobowa, znana jako Socca, jest rozgrywana na całym świecie. Polska Reprezentacja od lat należy do czołówki w tej dyscyplinie. Szansę na grę w kadrze ma każdy zawodnik uczestniczący w rozgrywkach playarena.pl oraz ligach zrzeszonych w Polskiej Federacji Socca. Corocznie odbywają się Mistrzostwa i Puchar Polski dla amatorskich drużyn z całego kraju.

W trakcie turnieju 3DSmart Socca Heroes Calisia, reprezentacja Polski Socca, która może pochwalić się dwoma tytułami wicemistrzów świata, wystąpiła pod wodzą selekcjonera Klaudiusza Hirscha, uznawanego za najlepszego trenera roku 2022 przez Międzynarodową Federację Socca (ISF). Warto dodać, że w szeregach Biało-Czerwonych zobaczymy Adriana Mierzejewskiego, byłego 41-krotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej 11-osobowej.

Zmagania można było śledzić na tvpsport.pl, w aplikacji TVP Sport oraz na kanałach Footroll i Piłka na Orliku na YouTube.

Organizatorami wydarzenia byli: Kaliskie Porozumienie Sportowe i Socca.pl.

Firma Main Events Poland zadbała o przygotowanie sceny oraz wszelkie kwestie techniczne i wsparcie organizacyjne. Mecze rozegrano na specjalnie zamówionej trawie. Dodatkowo, wydarzenie urozmaiciły efekty specjalne. Atmosferę podczas turnieju gwarantowali niezawodni Darek Ślęzak oraz Sergiusz Ryczel.